» بهترین مکان ها برای تماشای شفق قطبی

شفق قطبی یکی از زیبا ترین پدیده های جوی کره زمین است. این پدیده باعث به وجود آمدن نور های رنگی رنگی زیبا در آسمان می شود. رقص نور های رنگی در آسمان منظره خیره کننده و چشم نوازی به وجود آورده و تماشای آن هر بیننده ای را به وجد می آورد. شفق قطبی معمولا در زمان و مکان های خاصی از کره زمین رخ می دهد و این مقاله به معرفی بهترین مکان ها برای تماشای شفق قطبی پرداخته است. اگر شما نیز برای تماشای شفق قطبی راغب هستید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در رابطه با بهترین مکان ها برای تماشای شفق قطبی کسب کنید.

در ابتدا بهتر است کمی درباره چگونگی ظهور و پیدایش پدیده شفق قطبی صحبت کنیم تا کسانی که در این باره اطلاعاتی در دست ندارند نیز، با آن آشنا شده و برای خواندن این مقاله اشتیاق لازم را داشته باشند. شفق قطبی در واقع حاصل برخورد مولکول های یونیزه شده (باردار الکتریکی مثبت یا منفی) موجود در یون ‌سپهر با ذرات خوردشیدی است. این پدیده معمولا در شب و در عرض های جغرافیایی نزدیک به دو قطب رخ می دهد. اما سوال اینجاست که این مکان ها دقیقا کجا هستند و چگونه می توان برای دیدن شفق قطبی به این اماکن سفر کرد. ادامه این مقاله منحصرا به معرفی بهترین مکان ها برای تماشای شفق قطبی پرداخته و قصد دارد به تمام سوال هایی که ممکن است در این رابطه در ذهن کاربران و گردشگران وجود داشته باشد، پاسخ دهد. بنابراین اگر شما نیز از علاقمندان تماشای رقص نور های رنگارنگ در آسمان هستید، مطالعه مقاله بهترین مکان ها برای تماشای شفق قطبی را از دست ندهید.

1-کانادا
در کشور پهناور کانادا اماکن زیادی وجود دارد که به دلیل نزدیکی به قطب، امکان مشاهده شفق قطبی در آن ها وجود دارد. از جمله این مکان ها می توان به شهر وایت هورس در استان یوکان، شهر یلونایف در سرزمین های شمال غربی کانادا، شهر توکتویاکتوک در قلمرو های شمال غرب کانادا، ایکوئالیت واقع در استان نوناووت، شهر چرچیل در استان مانیتوبا، شهر کوجواک در استان کبک، شهر های بنف و جاسپر در استان آلبرتا اشاره کرد. اما اگر بخواهیم معروف ترین مقصدی که گردشگران برای تماشای شفق قطبی در کانادا انتخاب می کنند را متذکر شویم، باید بگوییم شهر چرچیل، شهر های استان آلبرتا و شهر یلونایف در بین شهر های دیگر برای تماشای شفق قطبی، از محبوبیت بیشتری بین توریست ها برخوردار هستند. بنابراین در ادامه اطلاعاتی درباره هر یک از آن ها در اختیار گردشگران تور کانادا قرار می دهیم.


آخرین مطالب این وبلاگثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی
Buy Google Search Traffic
Buy Social media traffic
Buy Real Traffic